הפועל תל אביב
'14 אליאס
'70 אזולאי (חלוץ)
1:2
הסתיים
גביע הטוטו מחזור 5
15/08/2021
ספיר ברמן
בלומפילד
6,000 צופים
הפועל ירושלים
'60 אגאדה
הפועל תל אביב 4-3-3
שטקוס
ביטון
גוטליב
אזולאי (חלוץ)
איינבינדר
ליידנר
טראורה
תומר
קולו
מלמוד
מאיו
אשטה
נאור
שמש
חדידה
ג`רסי
נומביל
אגאדה
שאבי
שולאג`ה
הפועל ירושלים 4-4-2

הפועל תל אביב
1:2
הפועל ירושלים
סיום משחק

5+ 90

שריקת סיום בבלומפילד, הפועל תל אביב עולה לחצי גמר גביע הטוטו (צילום: אלן שיבר)

<STRONG>שריקת סיום בבלומפילד, הפועל תל אביב עולה לחצי גמר גביע הטוטו </STRONG>(צילום: אלן שיבר)

90

5 דקות תוספת זמן בבלומפילד. מי תעלה לחצי הגמר?

78

נכנסים לדקות ההכרעה בבלומפילד וכרגע הפועל תל אביב היא זו שמחזיקה בכרטיס האחרון לחצי הגמר. הפועל ירושלים זקוקה לשער (צילום: אלן שיבר)

נכנסים לדקות ההכרעה בבלומפילד וכרגע הפועל תל אביב היא זו שמחזיקה בכרטיס האחרון לחצי הגמר. הפועל ירושלים זקוקה לשער (צילום: אלן שיבר)

70

הפועל תל אביב
9 שלומי אזולאי (חלוץ)
1:2
הפועל ירושלים

ערבובייה גדולה ברחבה מסתיימת בשער. נאור ניסה להרחיק כדור רוחב אך בעט לשערו, שאבי הדף ושלומי אזולאי החלוץ דחק מקרוב. הכדור הספיק לעבור במלואו את קו השער לפני שמאיו הרחיק אותו. 1:2 להפועל תל אביב!

66

28 יואב תומר
שחקן נכנס
שחקן יוצא

עוד חילוף של קלינגר, האם הפועל ת"א תצליח לנצח את המשחק הזה?

62

(צילום: אלן שיבר)

(צילום: אלן שיבר)
8 גוני נאור
שחקן נכנס
שחקן יוצא
20 אחמד סלמן

61

9 עידן שמש
שחקן נכנס
שחקן יוצא

עוד חילוף אצל הקבוצה מהבירה, שכרגע עולה לחצי הגמר

60

שוויון בבלומפילד, הרמה מצוינת של נומבייל נחתה על הראש של הניגרי שהקדים את שטקוס ונגח לרשת (צילום: אלן שיבר)

<STRONG>שוויון בבלומפילד, </STRONG>הרמה מצוינת של נומבייל נחתה על הראש של הניגרי שהקדים את שטקוס ונגח לרשת (צילום: אלן שיבר)
הפועל תל אביב
1:1
הפועל ירושלים
22 וויליאם אגאדה

57

עוד רגע של מחלוקת בבלומפילד: אווקה הכשיל את ביטון בתוך הרחבה, ברמן סימנה להמשיך

55

9 שלומי אזולאי (חלוץ)
שחקן נכנס
שחקן יוצא
20 פארליי רוסה

חילוף כפול בהפועל תל אביב

53

19 קלייטוס נומביל

כניסה מסוכנת של נומבייל בהופמייסטר עולה לו בצהוב

50

מהלך טוב של אליאס הסתיים בכדור רוחב לאיינבינדר, שלא הצליח למצוא את המסגרת

47

המחצית השנייה יצאה לדרך!

46

6 אווקה אשטה
שחקן נכנס
שחקן יוצא
17 אחמד דראושה

שלושה חילופים של הפועל ירושלים במחצית

46

ברסקי מפנה את מקומו (צילום: אלן שיבר)

ברסקי מפנה את מקומו (צילום: אלן שיבר)
19 קלייטוס נומביל
שחקן נכנס
שחקן יוצא
15 רוסלן ברסקי

46

ניר קלינגר מבצע חילוף אחד במחצית (צילום: אלן שיבר)

ניר קלינגר מבצע חילוף אחד במחצית (צילום: אלן שיבר)
שחקן נכנס
שחקן יוצא
8 שלומי אזולאי (קשר)

הפועל תל אביב
0:1
הפועל ירושלים
מחצית

1+ 45

מחצית בבלומפילד: 0:1 להפועל תל אביב על הפועל ירושלים (צילום: אלן שיבר)

<STRONG>מחצית בבלומפילד: 0:1 להפועל תל אביב על הפועל ירושלים (צילום: אלן שיבר)</STRONG>

35

רגע של תסכול ברחבת הפועל תל אביב. ברסקי הרים כדור טוב שהיה בדרך לראש של מאיו, אגאדה ניסה גם הוא לנגוח והשניים נתקלו זה בזה. ירושלים ממשיכה לחפש את השוויון

34

ברמן שוב מוציאה את הכרטיס הצהוב. רוסה הכשיל את אגאדה וראה את הכרטיס (צילום: אלן שיבר)

ברמן שוב מוציאה את הכרטיס הצהוב. רוסה הכשיל את אגאדה וראה את הכרטיס (צילום: אלן שיבר)
20 פארליי רוסה

30

30 דקות של כדורגל בבלומפילד, האוהדים האדומים יכולים להיות מרוצים מיכולת טובה של הקבוצה שלהם ומהיעדר מערכת ואר במשחק שככל הנראה הייתה מאשרת את השער של אגאדה

(צילום: אלן שיבר)

30 דקות של כדורגל בבלומפילד, האוהדים האדומים יכולים להיות מרוצים מיכולת טובה של הקבוצה שלהם ומהיעדר מערכת ואר במשחק שככל הנראה הייתה מאשרת את השער של אגאדה<BR><BR><STRONG>(צילום: אלן שיבר)</STRONG>

23

האם הפועל ירושלים קופחה? גיא חדידה הרים כדור חופשי מצוין לאגאדה שכבש, ספיר ברמן פסלה את השער בטענה לנבדל.

(צילום: אלן שיבר)

האם הפועל ירושלים קופחה? גיא חדידה הרים כדור חופשי מצוין לאגאדה שכבש, ספיר ברמן פסלה את השער בטענה לנבדל.<BR><BR><STRONG>(צילום: אלן שיבר)</STRONG>

22

9 שי אליאס

אליאס מכשיל את סלמן בדרך להתקפה מסוכנת, ספיר ברמן שולפת כרטיס צהוב נוסף

20

פעולה נפלאה של אליאס בדרך לשער היתרון (צילום: אלן שיבר)

פעולה נפלאה של אליאס בדרך לשער היתרון (צילום: אלן שיבר)

17

עוד הזדמנות טובה להפועל תל אביב כשכדור קרן מצא את הראש של לוסיו, האחרון נגח מעל השער

14

יתרון מוצדק להפועל תל אביב! הרמה מדויקת של ורד מצאה את אליאס שעצר ובעט בסיבוב אל תוך הרשת. 0:1 למארחים

(אחרי ההחמצה, תיקן עם בישול. ורד. צילום: אלן שיבר)

<STRONG>יתרון מוצדק להפועל תל אביב! </STRONG>הרמה מדויקת של ורד מצאה את אליאס שעצר ובעט בסיבוב אל תוך הרשת. 0:1 למארחים<BR><BR>(אחרי ההחמצה, תיקן עם בישול. ורד. צילום: אלן שיבר)
הפועל תל אביב
9 שי אליאס
0:1
הפועל ירושלים

12

החמצה בלתי נתפסת להפועל ת"א. רוסה התקדם לבדו עד לרחבת ה-16, השאיר כדור לעידן ורד שעבר שני שחקני הגנה ומשישה מטרים בעט לרגליים של שאבי. לוסיו לא הצליח לכבוש בריבאונד

(צילום: אלן שיבר)

<STRONG>החמצה בלתי נתפסת להפועל ת``א. </STRONG>רוסה התקדם לבדו עד לרחבת ה-16, השאיר כדור לעידן ורד שעבר שני שחקני הגנה ומשישה מטרים בעט לרגליים של שאבי. לוסיו לא הצליח לכבוש בריבאונד<BR><BR>(צילום: אלן שיבר)

8

עומר אגבדיש רואה את הצהוב הראשון במשחק אחרי הכשלה על סף הרחבה

צהוב מוקדם לאגבדיש (צילום: אלן שיבר)

עומר אגבדיש רואה את הצהוב הראשון במשחק אחרי הכשלה על סף הרחבה<BR><BR><STRONG>צהוב מוקדם לאגבדיש (צילום: אלן שיבר)</STRONG>
32 עומר אגבדיש

2

בינתיים נזכיר שמי שלא תצליח לשים את ידה על מקום בחצי הגמר מול מכבי חיפה, תתמודד מול מכבי תל אביב במשחק על מקומות 5-6 בטוטו. למעשה, אם הפועל תל אביב לא תנצח הערב בבלומפילד היא תתייצב לדרבי תל אביב ראשון לעונה כבר בשבוע הבא

1

יצאנו לדרך!

הפועל תל אביב
0:0
הפועל ירושלים
שריקת פתיחה

19:45

פועל תל אביב מצדה התחילה את גביע הטוטו עם 0:1 על מכבי פתח תקווה, לאחר מכן סיימה ב-0:0 מול בית"ר ירושלים ובמחזור הקודם גברה 1:2 על מכבי נתניה.

(צילום: אלן שיבר)

פועל תל אביב מצדה התחילה את גביע הטוטו עם 0:1 על מכבי פתח תקווה, לאחר מכן סיימה ב-0:0 מול בית``ר ירושלים ובמחזור הקודם גברה 1:2 על מכבי נתניה.<BR><BR>(צילום: אלן שיבר)

19:42

שתי הקבוצות יש מאזן זהה עד כה בגביע הטוטו, כשהפרש שערים עדיף מביא את הירושלמים הערב לבלומפילד בעמדת יתרון במיקום. הקבוצה של זיו אריה פתחה עם 0:1 על בית"ר בדרבי, המשיכה עם 0:2 על נתניה ובמחזור הקודם סיימה ב-0:0 מול נתניה כשהיא שומרת כאמור על שער נקי.

(תיקו יספיק לחצי גמר. אגאדה. צילום: ברני ארדוב)

שתי הקבוצות יש מאזן זהה עד כה בגביע הטוטו, כשהפרש שערים עדיף מביא את הירושלמים הערב לבלומפילד בעמדת יתרון במיקום. הקבוצה של זיו אריה פתחה עם 0:1 על בית``ר בדרבי, המשיכה עם 0:2 על נתניה ובמחזור הקודם סיימה ב-0:0 מול נתניה כשהיא שומרת כאמור על שער נקי.<BR><BR>(תיקו יספיק לחצי גמר. אגאדה. צילום: ברני ארדוב)

19:30

פורסמו ההרכבים! קלינגר יפתח עם לוסיו בחוד, גם עידן ורד בהרכב של המארחת. מן העבר השני, אחמד סלמאן בן ה-17.5 יפתח בהרכב של הירושלמים.

(לוסיו בהרכב של קלינגר. צילום: דני מרון)

פורסמו ההרכבים! קלינגר יפתח עם לוסיו בחוד, גם עידן ורד בהרכב של המארחת. מן העבר השני, אחמד סלמאן בן ה-17.5 יפתח בהרכב של הירושלמים.<BR><BR>(לוסיו בהרכב של קלינגר. צילום: דני מרון)

18:47

שלב הבתים של גביע הטוטו ייסגר הערב ובקרב האדומות בבלומפילד תיקבע העולה הרביעית וזו שתפגוש את מכבי חיפה בחצי הגמר. הפועל תל אביב חייבת ניצחון, כל תוצאה אחרת תשלח את הירושלמים לחצי הגמר

18:45

ערב טוב וברוכים הבאים לזירת משחק במחזור האחרון של שלב הבתים בגביע הטוטו: הפועל תל אביב מול הפועל ירושלים!

(צילום: דני מרון)

ערב טוב וברוכים הבאים לזירת משחק במחזור האחרון של שלב הבתים בגביע הטוטו: <STRONG>הפועל תל אביב מול הפועל ירושלים!<BR><BR></STRONG>(צילום: דני מרון)

שלומי טוב: הפועל ת"א עלתה לחצי גמר גביע הטוטו

עדיין ללא הפסד: שי אליאס (14) ושלומי אזולאי (70) סידרו להפועל ת"א 1:2 על הפועל ירושלים, שספגה לראשונה, ומפגש פיקנטי מול מכבי חיפה בחצי גמר גביע הטוטו. אגאדה (60) איזן זמנית

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  15.08.21 - 22:25
שער ניצחון ששווה חצי גמר. אזולאי (צילום: אלן שיבר)
שער ניצחון ששווה חצי גמר. אזולאי (צילום: אלן שיבר)

הישג מצוין להפועל תל אביב. האדומים הגיעו הערב (ראשון) לאיצטדיון בלומפילד בידיעה שרק ניצחון ייתן להם את הכרטיס לחצי הגמר וכך קרה. החניכים של קלינגר גברו 1:2 על הפועל ירושלים משערים של שי אליאס (14) ושלומי אזולאי החלוץ (70) ויפגשו את מכבי חיפה בחצי גמר גביע הטוטו. וויליאם אגאדה נתן תקווה לקבוצה מהבירה עם שער שוויון בדקה ה-60, אך ירושלים תסתפק בכך שרק הערב היא ספגה שערים ראשונים והציגה יכולת טובה בגביע הטוטו.

המחצית הראשונה הייתה בשליטה של המארחים. עידן ורד סיפק החמצה גדולה מול השער ודקה לאחר מכן החזיר על הטעות ושלח הרמה מצוינת היישר לרגלו של שי אליאס שעצר ברגל ימין ושלח עם רגל שמאל בעיטה מדויקת פנימה, 0:1 להפועל תל אביב.

המחצית השנייה כבר הייתה מאוזנת יותר, הירושלמים החלו לתקוף ובדקה ה-60 הצליחו להשיג את השוויון כשהרמה טובה של קלייטס נומבייל נחתה על הראש של אגאדה שהקדים את שטקוס, הפעם לא הייתה סיבה לפסול את השער, 1:1. קלינגר שלח אל המגרש את שלומי אזולאי החלוץ בדקה ה-55 ובדקה ה-70 הוא עמד בדיוק במקום הנכון כדי לנצל ערבובייה בתוך הרחבה ולדחוק מקרוב את שער הניצחון - 1:2 להפועל ת"א בסיום.

הפועל תל אביב סיימה את שלב הבתים של גביע הטוטו מבלי הפסד, וזאת כבר בשורה משמחת עבור האדומים. כעת, ניר קלינגר וחניכיו ייתקלו במשוכה לא פשוטה בחצי הגמר כשיתמודדו מול מכבי חיפה וינסו להשיג את הכרטיס לגמר. אם הפועל תל אביב תגיע לשם, היא תוכל לחלום על זכייה שנייה בתולדותיה במפעל, אחרי שבעונת 2001/2002 עשתה זאת עם ניצחון 2:4 על מ.ס אשדוד בגמר. הפועל ירושלים תיערך למשחק מול מכבי תל אביב בקרב על מקומות 5-6 בגביע הטוטו.

מי שחסרונה הורגש במשחק היא מערכת ה-VAR, שאינה מופעלת במשחקי גביע הטוטו. לקראת סיום המחצית הראשונה, ספיר ברמן פסלה שער חוקי של וויליאם אגאדה בשל הנפת דגל לנבדל ובנוסף, הייתה קרובה לאירוע בו החליטה לא לשרוק לפנדל עבור הפועל תל אביב אחרי הכשלה של אופק ביטון בתוך הרחבה.