בית''ר ירושלים
'90 מגבו
0:2
הסתיים
גביע הטוטו גמר
24/09/2019
זיו אדלר
נתניה
11,100 צופים
מכבי תל אביב
בית''ר ירושלים 4-3-3
ניצן
קונטה
זהבי
ורדסקה
אדרי
מגבו
קונסטנטין
סאבוריט
גלזר
טיבי
טננבאום
כהן
פיבן
פרץ
מכבי תל אביב 4-3-3

בית''ר ירושלים
0:2
מכבי תל אביב
סיום משחק

5+ 90

77 שי קונסטנטין
שחקן נכנס
שחקן יוצא
55 עלי מוחמד

חילוף אחרון של רוני לוי

3+ 90

עלי מוחמד פרץ לבדו בתוך הרחבה, הלך עד קו הרוחב ומסר לאמצע, מגבו החופשי בעט עם כל הלב פנימה. בית"ר מתקרבת לתואר הראשון שלה מאז 2010! (צילום: דני מרון)

עלי מוחמד פרץ לבדו בתוך הרחבה, הלך עד קו הרוחב ומסר לאמצע, מגבו החופשי בעט עם כל הלב פנימה. בית``ר מתקרבת לתואר הראשון שלה מאז 2010! (צילום: דני מרון)

3+ 90

בית''ר ירושלים
28 אורי מגבו
0:2
מכבי תל אביב

זה נכנס!!!!!! הגביע מתקרב לעיר הבירה!!!!!!

1+ 90

28 אורי מגבו
שחקן נכנס
שחקן יוצא
23 תמיר עדי

חילוף הגנתי של רוני לוי. אדלר מוסיף שש דקות

88

החלוץ הצרפתי הוריד חולצה וקיבל צהוב

87

זה מתקרב לירושלים!!!! לוי גארסיה נתן כדור רוחב עדין ומדויק, וארן הקדים את טננבאום ושלח את הכדור פנימה. בית"ר 1, מכבי 0!!!!!! (צילום: דני מרון)

זה מתקרב לירושלים!!!! לוי גארסיה נתן כדור רוחב עדין ומדויק, וארן הקדים את טננבאום ושלח את הכדור פנימה. בית``ר 1, מכבי 0!!!!!! (צילום: דני מרון)

87

בית''ר ירושלים
0:1
מכבי תל אביב

שער לבית"ר!!!!!!!!!!!!!!!!!!

86

4 אנריק סאבוריט
שחקן נכנס
שחקן יוצא
27 אופיר דוידזאדה

חושב על הפנדלים? איביץ` מכניס את הספרדי

84

רוני לוי מחפש לרענן את ההתקפה

80

שחקן נכנס
שחקן יוצא
29 אילון אלמוג

מפלט אחרון? גם עטר על הדשא

78

5 דיוגו ורדסקה

כניסה קשה של הבלם הפורטוגלי באופואדו. עוד צהוב

78

מכבי ת"א עוד לא ספגה השנה שער במסגרת ישראלית. האם בית"ר תהיה זו שתפרוץ את הסכר? (צילום: דני מרון)

מכבי ת``א עוד לא ספגה השנה שער במסגרת ישראלית. האם בית``ר תהיה זו שתפרוץ את הסכר? (צילום: דני מרון)

77

6 דן גלזר
שחקן נכנס
שחקן יוצא

איביץ` עושה שינוי בקישור

77

19 שלום אדרי
שחקן נכנס
שחקן יוצא

חילוף בחוד של רוני לוי

75

27 אופיר דוידזאדה

משיכה ברורה בחולצה, המגן השמאלי מקבל צהוב. כדור חופשי לבית"ר

74

האם אנחנו בדרך לפנדלים בגמר גביע הטוטו? (צילום: דני מרון)

האם אנחנו בדרך לפנדלים בגמר גביע הטוטו? (צילום: דני מרון)

69

שתי הזדמנויות גדולות לבית"ר! תחילה היה זה קונטה שניצל טעות בהגנה המכבית, ובעט טוב לידיים של טננבאום. כ-20 שניות אחר כך, אזולאי מצא את עצמו חופשי לגמרי אבל בעט שמאלה מדי

68

שחקן נכנס
שחקן יוצא
10 איתי שכטר

עוד חילוף של איביץ`, הפעם בחוד

68

מאבק צמוד בנתניה, והמשחק הולך ומתחמם (צילום: דני מרון)

מאבק צמוד בנתניה, והמשחק הולך ומתחמם (צילום: דני מרון)

64

שחקן נכנס
שחקן יוצא
12 לירן רוטמן

גם רוני לוי רוצה שינוי: הקיצוני המהיר בפנים, רוטמן אחרי הופעה לא רעה בחוץ

62

במה שכנראה תהיה הפעולה האחרונה שלו במשחק, לירן רוטמן השתחרר ובעט טוב, רק סמוך לקורה של טננבאום

58

שחקן נכנס
שחקן יוצא
22 אבי ריקן

איביץ` מחפש שער ומבצע שינוי: שחקן העונה שעברה על המגרש

56

בית"ר ממשיכה ביתרון הקטן שלה מסיום המחצית הראשונה (צילום: דני מרון)

בית``ר ממשיכה ביתרון הקטן שלה מסיום המחצית הראשונה (צילום: דני מרון)

55

הערב בנתניה: 11,100 צופים (צילום: דני מרון)

הערב בנתניה: 11,100 צופים (צילום: דני מרון)

54

ספק פנדל לאחר משיכה בחולצה בתוך הרחבה של טננבאום, זיו אדלר התעלם

52

כדור רוחב טוב של רוטמן מצא את שלומי אזולאי שהיה חופשי, אבל הכדור שלו עלה גבוה מעל השער

בית''ר ירושלים
0:0
מכבי תל אביב
מחצית

41

בית"ר ממשיכה להגיע להזדמנויות: הפעם מסירה הגיעה לאזולאי שנגע פעם אחת, פלומיין שלח בעיטה שנייה שנהדפה ע"י טננבאום וההתקפה נקטעה בגלל שריקה (מפוקפקת) לנבדל

37

האם המכבים יצליחו להכריע? (צילום: דני מרון)

האם המכבים יצליחו להכריע? (צילום: דני מרון)

33

עוד הזדמנות לירושלמים: דריבל חסר אחריות של דוידזאדה גרם לעבירה שלו, בעיטה חופשית נשרקה לבית"ר. פלומיין שלח את הכדור גבוה

30

זה היה חייב להיות השער של בית"ר! פלומיין הצליח להתגבר על שני הבלמים, פרץ לבדו באחד על אחד, אבל הבעיטה שלו הלכה חלש לידיים של טננבאום. איזו החמצה!

29

וזה הפרס (צילום: דני מרון)

וזה הפרס (צילום: דני מרון)

27

בינתיים הקבוצה של איביץ` שולטת, אך לא מגיעה להזדמנויות של ממש (צילום: דני מרון)

בינתיים הקבוצה של איביץ` שולטת, אך לא מגיעה להזדמנויות של ממש (צילום: דני מרון)

23

23 תמיר עדי

צהוב ראשון לקשר הירושלמי, אחרי עבירה מאחור על יונתן כהן

19

עטר מחכה להזדמנות על הספסל (צילום: דני מרון)

עטר מחכה להזדמנות על הספסל (צילום: דני מרון)

16

אלמוג שוב מנסה לכיוון השער: הפעם הוא היה חופשי ושלח בעיטה משלושים מטר, אך לא סיכן את ניצן

12

בינתיים למכבי יש יתרון בשדה, אבל בית"ר מנסה לעקוץ במתפרצות

6

הזדמנות ראשונה למכבי: אלמוג השתחל בין קונטה לוורדסקה ובעט כדור חזק, מעל השער

1

והמשחק יצא לדרך!

בית''ר ירושלים
0:0
מכבי תל אביב
שריקת פתיחה

20:10

שכטר מוכן לקרב מול האקסית (צילום: דני מרון)

שכטר מוכן לקרב מול האקסית (צילום: דני מרון)

20:09

וגם עלי מוחמד מתכונן לקראת ההזדמנות לפרוע שטר ראשון (צילום: דני מרון)

וגם עלי מוחמד מתכונן לקראת ההזדמנות לפרוע שטר ראשון (צילום: דני מרון)

20:08

הקהל הצהוב-כחול כבר מתארגן (צילום: דני מרון)

הקהל הצהוב-כחול כבר מתארגן (צילום: דני מרון)

19:23

במקביל, ולדימיר איביץ` שוב משנה את ההרכב שלו: אחרי שלא היה בסגל מול מכבי חיפה, יונתן כהן חוזר ל-11. גם אבי ריקן, רוסלן ברסקי ואופיר דוידזאדה מקבלים הזדמנות להוכיח את עצמם. אילון אלמוג, שהיה מועמד לבית"ר, יפתח מולה (צילום: אלן שיבר)

במקביל, ולדימיר איביץ` שוב משנה את ההרכב שלו: אחרי שלא היה בסגל מול מכבי חיפה, יונתן כהן חוזר ל-11. גם אבי ריקן, רוסלן ברסקי ואופיר דוידזאדה מקבלים הזדמנות להוכיח את עצמם. אילון אלמוג, שהיה מועמד לבית``ר, יפתח מולה (צילום: אלן שיבר)

18:19

בצד השני, הדרך לגמר של בית"ר: הירושלמים עברו את הדרך הארוכה, לאחר שעברו את שלב הבתים (בין היתר מול רעננה, אשדוד, נס ציונה והפועל ת"א), ובחצי הגמר הצליחו לנצח 1:3 את הפועל ב"ש ולחזור לגמר הטוטו, לראשונה מאז הזכייה ב-2010 (צילום: אלן שיבר)

בצד השני, <STRONG>הדרך לגמר של בית``ר:</STRONG> הירושלמים עברו את הדרך הארוכה, לאחר שעברו את שלב הבתים (בין היתר מול רעננה, אשדוד, נס ציונה והפועל ת``א), ובחצי הגמר הצליחו לנצח 1:3 את הפועל ב``ש ולחזור לגמר הטוטו, לראשונה מאז הזכייה ב-2010 (צילום: אלן שיבר)

18:16

הדרך לגמר של מכבי: בשל הזכייה באליפות, הצהובים של איביץ` עברו את הדרך הקלה למשחק הגמר, ונאלצו לעבור רק שתי יריבות. בני יהודה במשחק "אלוף האלופים", וקרית שמונה בחצי הגמר. את שניהם ניצחה האלופה 0:1 קטן והגיעה עד למשחק בנתניה (צילום: אנצ`ו גוש, סוכנות ג`יני)

<STRONG>הדרך לגמר של מכבי:</STRONG> בשל הזכייה באליפות, הצהובים של איביץ` עברו את הדרך הקלה למשחק הגמר, ונאלצו לעבור רק שתי יריבות. בני יהודה במשחק ``אלוף האלופים``, וקרית שמונה בחצי הגמר. את שניהם ניצחה האלופה 0:1 קטן והגיעה עד למשחק בנתניה (צילום: אנצ`ו גוש, סוכנות ג`יני)

18:13

מנגד, עשר שנים שבית"ר ירושלים לא חוותה זכייה בתואר. עשור עבר מאז הזכייה הקודמת בגביע הטוטו, שהגיעה לאחר הניצחון דאז על הפועל רעננה. האם הצהובים-שחורים יסגרו מעגל ויגיעו לזכייה מספר שלוש בתואר? (צילום: סוכנות ג`יני)

מנגד, עשר שנים שבית``ר ירושלים לא חוותה זכייה בתואר. עשור עבר מאז הזכייה הקודמת בגביע הטוטו, שהגיעה לאחר הניצחון דאז על הפועל רעננה. האם הצהובים-שחורים יסגרו מעגל ויגיעו לזכייה מספר שלוש בתואר? (צילום: סוכנות ג`יני)

18:10

אחרי שבשבת עברה את המכשול דוגמת מכבי חיפה, במכבי ת"א ינסו להוסיף עוד תואר לרשימה הערב מול יריבה אחרת לצמרת: בית"ר ירושלים. אם תנצח הערב, זו תהיה הזכייה השלישית ברציפות של הצהובים, והשביעית בסה"כ, מה שיעמיד אותה בראש טבלת הזכיות (צילום: אלן שיבר)

אחרי שבשבת עברה את המכשול דוגמת מכבי חיפה, במכבי ת``א ינסו להוסיף עוד תואר לרשימה הערב מול יריבה אחרת לצמרת: בית``ר ירושלים. אם תנצח הערב, זו תהיה הזכייה השלישית ברציפות של הצהובים, והשביעית בסה``כ, מה שיעמיד אותה בראש טבלת הזכיות (צילום: אלן שיבר)

18:08

שלום לכל הגולשים וברוכים הבאים לזירת המשחק על גביע הטוטו, בין מכבי ת"א ובית"ר ירושלים! (צילום: אלן שיבר)

<STRONG>שלום לכל הגולשים וברוכים הבאים לזירת המשחק על גביע הטוטו, בין מכבי ת``א ובית``ר ירושלים! (צילום: אלן שיבר)</STRONG>

חילוף משמרות? בית"ר י-ם זכתה בגביע הטוטו עם 0:2 על מכבי ת"א

שלושה ימים אחרי ניצחון הבכורה בליגת העל, לבית"ר ירושלים יש גם תואר ראשון העונה - גביע הטוטו. המחליפים וארן ומגבו כבשו, וסידרו גביע חדש לארון אחרי 9 שנים. מכבי ת"א איבדה את גביע הטוטו אחרי שתי זכיות רצופות. סוף כל סוף, משה חוגג יכול לחייך

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: דני מרון)  24.09.19 - 22:11
תחילת כתבה

תשע שנים ארוכות ארוכות עברו מאז הפעם האחרונה שהיא הרגישה את זה. תשע שנים מאז ההמתנה, והשריקה, והחגיגה, וההנפה, והנגיעה המתוקה המתוקה בגביע מזהב. והערב (שלישי), אמנם בתואר יחסית משני, אמנם לא במסגרת נוצצת באמת, בית"ר ירושלים זכתה בגביע הטוטו בפעם השלישית בתולדותיה. השחקנים של רוני לוי גברו 0:2 על מכבי תל אביב, משני שערים בדקות הסיום, אחרי משחק מצוין, שמלבד הזכייה עצמה, עשויים להדליק מחדש את העונה של הירושלמים.

מי זוכר שרק לפני שבת, בית"ר היתה במשבר? מי זוכר שלפני משחק הליגה נגד קרית שמונה, החלו כבר רינונים אפילו לגבי האפשרות שמשה חוגג יחליף מאמן? הקבוצה של רוני לוי עברה את המכשול הלא פשוט בגליל, ואז הגיעה למשחק על כל הקופה, מול האלופה, וסימנה "וי" ראשון בעידן הבעלים החדש, שהגיע בתחילת העונה שעברה.

ואי אפשר היה לבחור מועד טוב יותר עבור חוגג מהזכייה הזו: דווקא בשבוע שבו, שוב, הוא התמודד עם החלקים הבעייתיים בקהל שלו. דווקא בשבוע שבו החלקים האפלים בקהל הירושלמי שוב הרימו ראש, הגיע ניצחון ווינרי של הקבוצה שחוגג, בניון ורוני לוי בנו בעיר הבירה, והצליח לשנות, באחת, את כל האווירה. הבעיות לא ייפתרו בזכות זכייה בתואר אחד, וקשה לחשוב שניצחון, טוב ככל שיהיה, יתקן את המועדון ואת חולייו העמוקים. אבל אם עלו שאלות לגבי היכולות של חוגג או של בניון, הם קיבלו תשובה (חלקית) הערב. אחרי שנים ארוכות של דשדוש, בית"ר ירושלים הניפה גביע. גם אלה חדשות.

אבל גם מעבר לשורה התחתונה, זה היה עוד ערב של שיפור חד ביכולת של הבית"רים. למעט חצי השעה הראשונה, שבה בעיקר התגוננו וניסו לשווא לעקוץ במתפרצות, בית"ר שלטה במשחק לאורך שני השלישים האחרים, הגיעה ללא מעט הזדמנויות מול השער של המכבים והיתה יכולה לעלות ליתרון הרבה קודם. זה היה ערב מוצלח מאוד לעלי מוחמד, במגרש שהיה הבית שלו בשנתיים האחרונות; לדיוגו ורדסקה, שהוכיח לא מעט ממבקריו עם הופעה טובה; ובעיקר של רוני לוי, שהלחץ איים להכניע אותו, אבל הערב עשה את החילופים הנכונים: הכניס את לוי גארסיה, אנתוני וארן ואורי מגבו, שלושת השחקנים שהביאו את הגביע לירושלים.

בצד השני, מכבי תל אביב מאבדת את גביע הטוטו, בו זכתה בשנתיים האחרונות. איביץ' שמר כוחות לקראת העימות החשוב יותר מבחינתו, בשבת, ובכל זאת זו היתה הופעה מעט בינונית של שחקניו של איביץ', שלא הפגינו את הדורסנות הרגילה שלהם. גם כאשר הכניסה את האסים מהספסל, דוגמת דור מיכה, אלירן עטר או צ'יקו אופואדו, מכבי לא הצליחה להגיע ליכולת אותה הם מכירים, והערב הזה הוא המשך טבעי של פתיחת עונה קצת פחות טובה, ביחס לסטנדרט אותו הרגילו הצהובים-כחולים בשנה שעברה.

בשבת, שתי הצהובות תיפגשנה לעימות הגומלין באצטדיון טדי. מכבי תבוא רעבה יותר, כשהיא גם מודעת לחוק הבלתי כתוב לפיו קשה מאוד לנצח פעמיים את אותה יריבה בטווח זמן כל כך קצר. ועם זאת, בית"ר ירושלים תבוא מלאת רצון גם היא. כי הערב, בנתניה, היא הראתה לעצמה - ולכל הליגה - שאפשר. שניתן להסתכל לעיניים של הקבוצה הטובה בישראל, נכון בשלב הזה, ובפעם אחת, כשהכוכבים מסתדרים בשמיים, לנצח. זה יהיה ערב יפה לכל מי שבית"ר בליבו, קרובים ורחוקים. הירושלמים ינצלו את הלילה הזה כדי לחייך, לסמן "וי" ואולי לקוות שזו התחלה של תקופה אחרת, בקבוצה הרגשנית ביותר של הכדורגל הישראלי.

תמונת כתב
  

גביע הטוטו
TemplateLUT = 4.
גמר
משחקים שהסתיימו
בני סכנין - מכבי תל אביב 2-0 לסקירה
בית א`
קבוצה מש’ נצ’ תיקו הפ’ יחס הפרש נק’
1 בני סכנין 3 2 1 0 1-4 3 7
2 מכבי חיפה 3 2 0 1 1-2 1 6
3 הפועל קרית שמונה 3 0 2 1 4-3 -1 2
4 הפועל חיפה 3 0 1 2 5-2 -3 1
בית ב`
קבוצה מש’ נצ’ תיקו הפ’ יחס הפרש נק’
1 מכבי נתניה 3 2 0 1 1-4 3 6
2 הפועל כפר סבא 3 1 1 1 5-5 0 4
3 מכבי פתח תקווה 3 1 1 1 5-3 -2 4
4 הפועל חדרה 3 0 2 1 3-2 -1 2
בית ג`
קבוצה מש’ נצ’ תיקו הפ’ יחס הפרש נק’
1 בית''ר ירושלים 3 1 2 0 0-2 2 5
2 בני יהודה 3 1 1 1 5-4 -1 4
3 הפועל תל אביב 3 1 1 1 3-1 -2 4
4 מ.ס. אשדוד 3 1 0 2 4-5 1 3